Historia

2014- Przedszkole obchodziło 35- lecie swojej działalności.W Przedszkolu odbyły się uroczystości z zaproszonymi gośćmi m.in. Burmistrzem Strumienia Panią Anną Grygierek, Przewodniczacym Rady Miejskiej Panem Czesławem Greniem,sołtys Zbytkowa Panią CecyliąSkowron,innymi osobami zaproszonymi na uroczystość , byłymi i obecnymi pracownikami oraz rodzicami i naszymi wychowankami. Dla wszystkich mieszkańców był zorganizowany festyn na terenie OSP Zbytków. Z tej okazji zostało utworzone logo naszego Przedszkola,konkurs wygrali rodzice Angeliki i Błażeja  Fudali.W ogrodzie przedszkolnym następują zmiany-zostają zamontowane nowe urządzenia terenowe.

2010-2014 następuja zmiany otoczenia przedszkola, przeprowadzona jest termomodernizacja przedszkola. Zmianie ulega wyposażenie przedszkola.Sale stają się coraz to bardziej kolorowe, wyposażone w nowe mebelki dla dzieci,zostaje zmieniona szatnia Nauczyciele wprowadzaja nowe metody aktywizujace, pracują na programach autorskich, zwiększaja  ilość uroczystości oraz spotkań z ciekawymi osobami. Ściśle współpracują  z rodzicami oraz dziadkami wychowanków.W przedszkolu redagujemy miesięcznik  " Przedszkolak"  z różnymi wiadomościami oraz konkursami dla dzieci i rodziców.

2010 - Zmiana długoletniego dyrektora , mgr Sonię Krzempek odchodzącą na emeryturę zastępuje nowa dyrektor mgr

Joanna Krakowka.W przedszkolu następują zmiany kadrowe: grupę młodsza prowadzi  mgr Anna Franek,zaś grupę

starszą mgr Malwina Wróbel,nauczycielem pomagającym w grupie młodszej jest Paulina Wawrzeczko.

1999- przedszkole obchodzi 20 lecie, z tej okazji zostaje nadane imię Marii Konopnickiej , poetki piszacej utwory dla dzieci o

tematyce przyrodniczej.Uroczystego nadania imienia dokonuje Burmistrz Strumienia i Kurator Oświaty .

1991- dyrektorem zostaje mgr Sonia Krzempek,która zastępuje swoją mamę-długoletnią dyrektorkę mgr DanutęPolczyk.

W przedszkolu funkcjonują już dwie grupy dzieci,grupa starsza i młodsza. W przedszkolu pracują: nauczycielka Bożena Gładysz-Malik,

kucharka Grażyna Bortlik, intendentka/sprzątaczka Eryka Kuśka, konserwator Krystian Brachaczek.

1979 - oddany zostaje nowy budynek przedszkola przy ul.Wyzwolenia49. Otwracia dokonuje Naczelnik RadyNarodowej

Miastai Gminy w Strumieniu mgr RomanKucharczyk.Został uruchomiony jeden oddział ,który liczył 28 dzieci. Przedszkole jest

czynne w godz.7.30-15.30. Pierwszymi pracownikami byli: dyrektorka Danuta Polczyk, druga nauczycielkaWiesława Galusik,

intendentka Wanda Skorupa, kucharkaKrystyna Jerzok, palacz Karol Kojzar oraz sprzątaczka Aniela Janota.

1965- zostaje utworzony oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, zajęcia zostaja prowadzone w pierwszym budynku przy ul.Starowiejskiej w budynku pani Walerii Staroń. Do grupy należało 30 dzieci, nauczycielką  była Danuta Polczyk.Jedną z ulubionych uroczystości były odwiedziny Dziadka Mroza.Jako pierwszy z roczników były dzieci urodzone w latach 1958-59, wśród nich nasz obecny konserwator Krystian Brachaczek.